post

Pożyczka na oświadczenie jest szybkim i łatwym sposobem na to, aby zyskać dodatkowe środki – nawet jeszcze tego samego dnia. Dlatego podpowiadamy, jak zaciągnąć pożyczkę na oświadczenie.

Na czym polega pożyczka na oświadczenie?

Pożyczka na oświadczenie to produkt finansowy, który minimalizuje formalności związane z pożyczeniem pieniędzy. Może być oferowana zarówno przez bank, jak i parabank. W przypadku banków często mowa jest kredytach gotówkowych na oświadczenie, dlatego warto też na to zwrócić uwagę, by nie ominąć żadnej atrakcyjnej oferty.

Do jej przyznania konieczne jest jedynie wypełnienie oświadczenia o wysokości i źródle dochodów – zaraz opiszemy, jakie informacje należy tam zawrzeć. Nie jest więc konieczne dostarczanie zaświadczenia o wysokości wynagrodzenia i formie zatrudnienia.

Mimo tego, że jest to pożyczka bez zaświadczeń, to i tak konieczne będzie przedstawienie dowodu osobistego. Wbrew opiniom rozpowszechnianym przez nieświadomych klientów, nawet w parabanku nie ma możliwości zaciągnięcia pożyczki na paszport czy prawo jazdy.

Ponadto to, że wybierasz pożyczkę na oświadczenie nie oznacza wcale, że nie zostanie sprawdzona historia kredytowa w BIK. Z tego względu możesz uzyskać odmowę, gdy bank lub parabank dowie się, że masz lub miałeś wcześniej problemy z regularną spłatą swoich zobowiązań.

A co należy zawrzeć w takim oświadczeniu? Swoje dane osobowe, poziom miesięcznych dochodów, rodzaj umowy o pracę, a także miejsce zatrudnienia i nazwę firmy.

Pożyczki online

Najprościej i najszybciej jest zaciągnąć pożyczkę online. Aby uzyskać pieniądze nie trzeba wychodzić z domu, wszystko można załatwić przez internet. Konieczne może być jedynie przesłanie kopii dokumentów (głównie dowodu osobistego) drogą elektroniczną.

Niektóre parabanki wymagają też dodatkowej weryfikacji tożsamości. W jaki sposób się to odbywa? Klient musi dokonać przelewu na konto parabanku w symbolicznej kwocie (zwykle to 1 zł). Jeśli dane właściciela konta pokrywają się z danymi wnioskodawcy, po uzyskaniu pozytywnej decyzji można dostać pożyczkę.

Przy czym często odbywa się to wszystko w ciągu jednego dnia, a pieniądze mogą być już po kilku godzinach dostępne na koncie bankowym.

Na co uważać zaciągając pożyczki na oświadczenie?

Pożyczka na oświadczenie jest produktem łatwo dostępnym, może z niej skorzystać każdy, kto wykazuje odpowiednią zdolność kredytową. Często istnieje jednak pokusa, aby rozminąć się z prawdą w oświadczeniu. Oznacza to, że kredytobiorca może zawyżyć swoje dochody lub podać inne nieprawdziwe informacje. W takich sytuacjach trzeba mieć świadomość, że za składanie fałszywych zeznań grozi odpowiedzialność karna.

Jeśli natomiast zawyżysz swoje dochody i na tej podstawie źle oceniona została Twoja zdolność kredytowa, pożyczkodawca może rozwiązać umowę w trybie natychmiastowym. Wtedy trzeba jak najszybciej zwrócić pożyczone środki. A więc jak widać, kłamstwo może okazać się bardzo kosztowne.

Ponadto warto wiedzieć, że firma udzielająca Ci pożyczki może zapytać o status zamieszkania oraz ilość osób zamieszkujących gospodarstwo. Jest to konieczne do oceny zdolności kredytowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *