post

Nie raz zastanawiamy się nad pożyczką gotówkową, by zakupić potrzebne nam artykuły. Szukamy po różnych miejscach, które oferują nam masę możliwości pożyczek, ale jednak nie jesteśmy pewni, co do zawarcia umowy z danym biurem pożyczkowym. Myślisz nad pożyczką gotówkową, ale nie wiesz, jakie jest oprocentowanie i prowizje takich pożyczek? W poniższym artykule postaramy się to wyjaśnić. Wskażemy także najistotniejsze cechy takich pożyczek online, oraz co jest ważne podczas szukania pożyczek gotówkowych.

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Zanim przejdziemy do dalszej części, należy wspomnieć o samych pożyczkach gotówkowych. Może to jest najistotniejszy problem klientów, którzy mają wahają przed zawarciem umowy, ponieważ nie do końca rozumieją tej definicji. Pożyczka gotówkowa jest umową, w której biura pozabankowe oferują swojemu klientowi pewną kwotę pieniężną na określony termin spłaty. W tej umowie wskazane są wysokości odsetek, w zależności od tego, jaka kwota została klientowi przeznaczona. Pożyczkę gotówkową można otrzymać przychodząc do danej firmy pożyczkowej, lub drogą elektroniczną. Pożyczki online są najczęstszą oferowaną usługą przez biura pozabankowe i bankowe, ponieważ ułatwiają w łagodny i prosty sposób zawrzeć umowę pomiędzy pożyczkodawcą, a pożyczkobiorcą.

Jakie jest oprocentowanie i prowizja pożyczek gotówkowych?

Tak jak było wspomniane powyżej. W zależności od pożyczonej kwoty, będą naliczane odsetki, w tym oprocentowanie i prowizja. Należy zwrócić szczególną uwagę, że wszystkie banki (pozabankowe i bankowe), mają swój licznik takich pożyczek, w której naliczane są odsetki. Przypuśćmy, że klient ma konto bankowe w Alior Bank. Przy pożyczonej kwocie np. 20 tys. złotych, rata wynosi około 400 złotych przez okres 48 miesięcy. Oprocentowanie takiej pożyczki wynosi 7,19%, a prowizja za udzielenie pożyczki 3,00% – według obecnych danych statystycznych banku Alior Bank. W innych bankach będą podobne oprocentowania i prowizje, ponieważ wszystkie banki mają swój ograniczony limit pieniężny oferowane danemu klientowi.

Co jest ważne przy szukaniu pożyczek online?

Najważniejszą rzeczą przy szukaniu pożyczek gotówkowych jest przede wszystkim dokładne sprawdzenie listy banków oferujące pożyczki. Taką listę można bez problemu znaleźć w internecie. Wyróżnione zostaną takie banki i firmy pozabankowe, które cieszą się wysoką popularnością wśród klientów. Podane zostaną wszystkie oprocentowania i prowizje za pożyczki online, więc jest to dodatkowy plus, ponieważ możemy sobie porównać każde odsetki tych banków. Najlepiej wyszukać ranking pożyczek bankowych i pozabankowych online z obecnego roku. Ważne jest to, aby dokładnie sprawdzić i porównać wszystkie oprocentowania, ponieważ niektóre banki mają podobny procent, ale mogą różnić się procentami prowizji.

One thought on “Pożyczka gotówkowa – oprocentowanie, prowizja, co jest ważne, gdy szukasz pożyczki online?

  1. Super, jak uda się wziąć pożyczkę za darmo. Takie oprocentowanie zero procent jest chyba tylko raz możliwe. A szkoda. Jak się człowiek zmieścił w terminie to nic więcej nie oddawał. Tak jak z zakupami na raty zero procent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *