post

Potrzebujesz dodatkowych środków, lecz jeszcze nigdy nie zaciągałeś pożyczki gotówkowej? Nie martw się – jest to bardzo proste. A my pokażemy Ci, jak w kilku krokach się do tego zabrać.

Pożyczki gotówkowe – wybór oferty

Najpierw musisz znaleźć korzystną ofertę. Jak to zrobić? Nic prostszego – skorzystaj z porównywarek pożyczek. Jest to baza różnych produktów bankowych oraz pozabankowych, a wszystkie informacje wyświetlane są w podobny sposób, dzięki czemu łatwo jest się zorientować w warunkach.

Porównywarki często umożliwiają ograniczenie ilości wyników tylko do tych, które mogą Cię interesować, czyli np. oferowane w określonej kwocie. Ponadto wyniki warto sortować od tych najtańszych do najdroższych. Wydaję Ci się to skomplikowane? Mamy drugie rozwiązanie – rankingi pożyczek gotówkowych. To gotowe zestawienia najatrakcyjniejszych pod względem danego kryterium produktów finansowych, które przygotowane zostały przez ekspertów. W tym wypadku pamiętaj, że o ile porównywarka aktualizowana jest automatycznie, to rankingów zawsze musisz szukać z danego miesiąca.

Złożenie wniosku o pożyczkę

Jeśli masz już wybraną pożyczkę, musisz złożyć wniosek. Możesz to zrobić stacjonarnie, w oddziale banku lub parabanku, a także przez internet. My zachęcamy do skorzystania z tej drugiej opcji, ponieważ wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu.

We wniosku trzeba podać dane osobowe, a także dane z dowodu osobistego – numer, datę wydania i termin ważności, a także nazwę organu, który go wydał. Określasz też kwotę, jaką chcesz pożyczyć oraz preferowany okres spłaty.

Dokumenty potrzebne do pożyczki gotówkowej

To, jakie dokumenty będą potrzebne do pożyczki gotówkowej zależy od konkretnej oferty. Czasami jest to pożyczka na dowód, wtedy konieczne będzie tylko jego przedstawienie.

Są też pożyczki na oświadczenie, bez zaświadczeń. Do dowodu osobistego musisz dołączyć oświadczenie na temat poziomu zarobków oraz formy zatrudnienia. Podajesz też dane pracodawcy. Nie warto kłamać, ponieważ za składanie fałszywych zeznań grozi odpowiedzialność karna.

W przypadku pożyczek na raty zwykle konieczne jest przedstawienie zaświadczenia od pracodawcy o wysokości miesięcznego wynagrodzenia oraz rodzaju stosunku pracy. Jeśli posiadasz inne źródła dochodu, również trzeba je uwzględnić.

Decyzja kredytowa

Na tej podstawie sprawdzana jest Twoja zdolność kredytowa. Czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji może być również historia kredytowa. Jeśli nie jest ona pozytywna, możesz szukać pożyczki bez BIK.

Gdy Twoja zdolność kredytowa okaże się niewystarczająca, bank lub parabank może zaoferować rozłożenie zadłużenia na większą ilość rat (co wiąże się z wyższymi kosztami zobowiązania) lub zmniejszyć wartość pożyczki. W takich sytuacjach doradca zwykle kontaktuje się z klientem telefonicznie i uzgadnia szczegóły.

Finalizacja umowy o pożyczkę

Jeśli uzyskałeś pozytywną decyzję kredytową, czeka Cię już tylko finalizacja umowy pożyczki. Może zostać ona przesłana mailowo lub wysłana kurierem – wtedy w jego obecności należy ją podpisać. Gdy wniosek o pożyczkę składałeś w oddziale stacjonarnym, tam dopełnisz wszelkich formalności.

Pieniądze z bankomatu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *