post

Wiele pożyczek bankowych, jak i pozabankowych dostępnych jest obecnie przez Internet. Dzięki temu skraca się kłopotliwy proces ubiegania się o pożyczkę, ale i sama wypłata środków. Staranie się o pożyczkę przez Internet jest szybkie, ale i wygodne. Nie trzeba już tracić czasu na chodzenie po bankach i firmach pożyczkowych. Tylko jak znaleźć korzystną pożyczkę online?

Pożyczki online – co warto wiedzieć?

Pożyczki online to produkty zarówno bankowe, jak i pozabankowe. Większą popularnością cieszą się produkty znajdujące się w ofercie firm pożyczkowych oraz parabanków. Są przede wszystkim łatwiej dostępne, nie ma co do nich tylu wymagań, pieniądze szybko mogą znaleźć się na naszym koncie. Wśród takich produktów wyróżnia się chwilówki oraz produkty na raty. Na co zwrócić uwagę szukając korzystnej pożyczki?

Jakie są koszty pożyczek?

Koszty wielu pożyczek to nie tylko same odsetki. Warto sprawdzić, jakie opłaty są lub mogą zostać pobrane w przypadku takich pożyczek online. Wśród nich wymienia się opłatę administracyjną, opłatę za ubezpieczenie, koszty weryfikacji, przedłużenia pożyczki, ewentualnej windykacji, monitów i odsetek karnych.

Pieniądze 200 zł

Jak porównywać pożyczki online?

Pożyczki online warto porównywać przy pomocy narzędzi dostępnych w Internecie. Są to porównywarki pożyczek. Za ich pomocą można dowiedzieć się jaka będzie całkowita kwota do spłaty RRSO, rata, maksymalny okres i kwota pożyczki. Warto przeglądać również rankingi pożyczek, w których dostępne są aktualne oferty banków i firm pożyczkowych.

Pożyczki – jakie formalności?

Formalności uzależnione są od tego, czy decydujemy się na pożyczkę online w banku czy w firmie pożyczkowej. Bank ma więcej wymagań, sprawdza zdolność kredytową, informacje w bazach BIK. Mniej formalności jest w firmach pożyczkowych, stąd taka ich popularność. Dla wielu tego rodzaju instytucji wystarczający jest sam dowód osobisty. Niektóre wymagają oświadczenia o zarobkach. Nie zawsze jednak sprawdzane są bazy BIK i KRD, dlatego o takie pożyczki mogą starać się nawet osoby zadłużone lub bezrobotne. Przy staraniu się o pożyczkę online niezbędne będzie jeszcze posiadanie konta w polskim banku.

Pożyczka online – jak otrzymać?

Osoby, które na co dzień posługują się Internetem, nie będą miały większych problemów z wnioskowaniem o taki produkt. Mając już wybraną ofertę, należy skupić się na poprawnym wypełnieniu wniosku pożyczkowego. Trzeba w nim podać podstawowe dane, czasami wymagane jest przesłanie skanu dokumentu. Weryfikacja wnioskującego może odbyć się przez wykonanie przelewu. Osoba starająca się o pożyczkę będzie musiała zrobić transakcję ze swojego rachunku bankowego na nr konta wskazany we wniosku. Kwota przelewu to zazwyczaj 1 gr lub 1 zł. W ten sposób zostaną zweryfikowane dane podane we wniosku i dane transakcji. Weryfikacja może też nastąpić telefonicznie, wówczas trzeba podać konkretne informacje, o jakie zapyta pracownik firmy. Jeśli proces przebiegnie pomyślnie i zostanie wydana pozytywna decyzja, rozpocznie się procedura przekazania środków pieniężnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *