post

Potrzebujesz szybkiej gotówki, bez zbędnych formalności? Sprawdź, jak dostać pożyczkę na dowód oraz gdzie szukać najkorzystniejszych okazji.

Pożyczka na dowód – jak zaciągnąć?

Czy pożyczka bez zaświadczenia o dochodach, formie zatrudnienia jest możliwa? Oczywiście, że tak! Obecnie znajdziesz wiele ofert pożyczek na dowód, które wymagają jedynie zweryfikowania tożsamości.

Aby ją uzyskać, wystarczy tak naprawdę wypełnić wniosek oraz przedstawić dokument tożsamości. Gdy starasz się o pożyczkę online, należy przesłać jego kopię drogą elektroniczną, a także podać niezbędne dane, takie jak numer dowodu osobistego, jego datę wydania i ważności.

Taka pożyczka bez zaświadczeń ma jednak jedną wadę – zwykle nie można w ten sposób uzyskać zbyt wysokich środków. To dlatego, że bez sprawdzania zdolności kredytowej trudno jest ocenić skalę ryzyka. A więc tego rodzaju zobowiązanie trzeba raczej traktować jako szybki sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki.

Gotówka

Gdzie szukać ofert pożyczek na dowód?

Pożyczki na dowód kojarzą się przede wszystkim z ofertami parabanków. Warto natomiast pamiętać o tym, że w banku również można je uzyskać. W tym drugim wypadku trzeba jednak liczyć się z tym, że i tak sprawdzana będzie historia kredytowa, czyli informacja o wszystkich zadłużeniach, zarówno tych spłaconych, jak i nie, która dostępna jest w bazie BIK.

Ma to jednak swoje plusy, ponieważ pożyczka bez zaświadczeń w banku zwykle przyznawana jest na korzystniejszych warunkach. Z drugiej strony parabanki często proponują pierwszą darmową pożyczkę na dowód – gdy z niej skorzystasz, spłacisz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś.

A jak szukać korzystnych ofert? Możesz oczywiście przeglądać strony poszczególnych banków i parabanków, my mamy jednak dla Ciebie znacznie szybsze rozwiązanie – porównywarki pożyczek. To internetowe narzędzia, które w jednym miejscu zbierają różne produkty finansowe, a ich warunki przedstawiają w podobny sposób. Wtedy szybko się zorientujesz, kto oferuje najniższe oprocentowanie, a kto nie pobiera prowizji.

Wyniki z takiej porównywarki możesz też dopasowywać do swoich potrzeb. Co to oznacza? Że określając wysokość zobowiązania oraz okres spłaty przeglądasz tylko takie oferty, które spełniają te warunki.

Dla kogo pożyczka bez zaświadczeń?

Pożyczka bez zaświadczeń jest łatwo dostępna, można przeznaczyć ją na dowolny cel, a formalności ograniczone są do minimum. Więc jest to tak naprawdę rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje szybkiej gotówki.

W szczególności mogą być nimi zainteresowani uczniowie, którzy ukończyli 18 lat, studenci oraz renciści i emeryci. A także wszyscy ci, którzy aktualnie nie są aktywni zawodowo.

Tylko trzeba uważać, ponieważ taka dostępność ma też swoje minusy. Istnieje pokusa, aby coraz częściej zaciągać tego typu pożyczkę, zacząć żyć na kredyt. Wtedy każde kolejne zobowiązanie zaciągane jest na spłatę poprzedniego, wpada się w pętlę finansową. Dlatego zawsze trzeba mieć pewność, że będzie się w stanie uregulować zadłużenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *