post

Czasami się zdarza, że potrzebujemy szybkiego przypływu gotówki. Wtedy sięgamy po pożyczki. Sprawa się jednak komplikuje, kiedy jest nam potrzebna w nocy albo w weekend, co wtedy zrobić? Czy są firmy pożyczkowe, które pracują w weekend? Sprawdzamy.

Czy banki przelewają pieniądze w weekend?

To już zależy. Jeśli robią przelewy tradycyjne, raczej możemy się spodziewać, że pieniądze otrzymamy w najbliższym dniu roboczym. Jest to uzależnione od księgowania w danym banku, ponieważ przelewy ekspresowe Elixir są księgowane dopiero w poniedziałek. Jednakże są na rynku firmy, które wypłacają pożyczki za pośrednictwem tak zwanych szybkich przelewów, takie usługi oferują Przelewy24 i BlueMedia. Jeśli więc chcemy otrzymać szybką pożyczkę, warto skorzystać z parabanku, który stosuje te opcje.

Chwilówki online w weekend

Na rynku można znaleźć firmy pozabankowe, które pracują także w sobotę i niedzielę. Nie pracują one niestety całodobowo, ale do późnych godzin nocnych, a infolinia działa często nawet do godziny 23. Wzięcie pożyczki online jest bardzo proste, a może nam pomóc, jeśli potrzebujemy gotówki w weekend lub w nocy. Potrzebna jest tylko weryfikacja pożyczkobiorcy, można to zrobić tzw. groszowym przelewem lub przez kontakt telefoniczny z konsultantem.

Pierwsza firma, która oferuje pożyczki weekendowe to Vivus. Jednakże jest czynny tylko w soboty, od godziny 8:00 do 20:00. Kolejna firma to Wonga, która jest czynna cały weekend i pracuje od 9:00 do 17:00. Mamy więc możliwość wzięcia pożyczki w weekend, jednak jesteśmy ograniczeni czasowo. Trzeba też wziąć pod uwagę harmonogram księgowania Elixir w naszym banku, ponieważ może się okazać, że przelew wpłynie na konto dopiero w następnym dniu roboczym.

Pożyczki w nocy

Na rynku jest wiele firm pozabankowych, które funkcjonują 24 godziny. Kluczowe jest jednak by wniosek o pożyczkę składać online. W większości przypadków, pieniądze możemy otrzymać już w 15 minut od złożenia wniosku. Jednak by przyspieszyć proces, przy wyborze instytucji parabankowej możemy sprawdzić, w jakim banku firma pożyczkowa posiada konto. Dzięki temu możemy łatwo wybrać firmę, która ma konto bankowe w tym samym banku co my, będziemy mieli pewność, że przelew będzie błyskawiczny, w przeciwieństwie do przelewu zewnątrz bankowego.

Jak działają pożyczki 24h/7?

Firmy parabankowe działają całodobowo dzięki zautomatyzowanemu procesie weryfikacji pożyczkobiorcy za pomocą przelewu groszowego lub automatu bankowego. Złożony wniosek jest rozpatrywany przez algorytm, sztuczną inteligencję. Dzięki temu można otrzymać pożyczkę w dni ustawowo wole od pracy. Jednakże, jeśli podczas weryfikacji, wystąpią jakieś trudności, weryfikacja zostanie wstrzymana, a ty będziesz musiał poczekać na rozmowę z konsultantem, czyli będziesz musiał poczekać do poniedziałku. Warto mieć na uwadze, że istnieją zautomatyzowane firmy pozabankowe, mogą być ogromnym ułatwieniem dla osób, które potrzebują pożyczki w nocy czy w weekend.

Możemy na rynku znaleźć parabanki, które funkcjonują także w weekend. Musimy jednak pamiętać, że jesteśmy ograniczeni czasowo, na co warto zwrócić uwagę przy wnioskowaniu o pożyczkę.

3 thoughts on “Gdzie można dostać pożyczkę w sobotę, niedzielę, w nocy? Gdzie pożyczki 24/7?

  1. Czyli wynika z tego, że w teorii można złożyć wniosek, ale z kasą trudno, bo raczej informacje, w jakim banku dana firma ma konto trudno znaleźć info… Kolejny chwyt marketingowy ze strony parabanków.

  2. Teraz w każdej aplikacji mobilnej banku można bez problemu złożyć wniosek, wystarczy kliknąć przycisk, nic nawet wpisywać nie trzeba, nie korzystałam, ale dobrze jest wiedzieć, że można ją dostać tak łatwo.

  3. Przecież sklepy itp to średnio działają w niedzielę, w nocy, to po co ktoś mialby potrzebować na złamanie karku gotówki w niedzielę wieczór? To już nie można poczekać do poniedzialku? ;P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *