post

Pożyczki bez BIK to domena głównie firm pożyczkowych. Takie produkty finansowe nie mogą być udzielane przez banki, które skrupulatnie weryfikują wnioskujących. Charakteryzują się one szybkością i łatwą dostępnością, ale czy są opłacalne? Co trzeba wiedzieć o pożyczkach bez weryfikacji?

Pożyczki bez BIK, czyli co?

Pożyczki bez BIK to produkty finansowe, które znaleźć można w firmach pożyczkowych. Nie ma ich w bankach, które weryfikując wnioskującego sprawdzają bazę BIK czy KRD. Pożyczki bez BIK to najczęściej chwilówki lub pożyczki na raty. Zaciągane są one przeważnie na krótki okres i na niewielkie kwoty, przeważnie jest to kilka tysięcy złotych.

Pożyczki bez BIK – dla kogo?

Pożyczki bez BIK przeznaczone są do konkretnej grupy osób. Wśród nich są wnioskujący z niską zdolnością kredytową, osoby zadłużone, spłacające inne zobowiązania, bez stałego źródła dochodów, emeryci, renciści itp. Pożyczki bez weryfikacji to przede wszystkim produkt finansowy, z którego korzystają osoby, które nie otrzymają kredytu lub pożyczki. Oferta firm pożyczkowych to czasem jedna możliwość starania się o jakiekolwiek środki.

Moneta 2 zł

Pożyczki bez baz – co jest potrzebne?

Pożyczki dla zadłużonych to przede wszystkim minimum formalności. Większość firm pożyczkowych nie wymaga żadnych zaświadczeń z pracy. Wystarczający jest sam dokument potwierdzający tożsamość, stąd określenie „pożyczki na dowód”. Do tego dołączyć należy wniosek pożyczkowy. Jeśli staramy się o pożyczkę online bez BIK, konieczny będzie proces weryfikacyjny. Ten może odbyć się przez Internet. Niektóre firmy żądają przesłania skanu dokumentu, inne wolą wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Transakcja musi odbyć się pomiędzy rachunkiem wpisanym we wniosku a kontem firmy pożyczkowej. Kwota takiego przelewu to przeważnie 1 gr lub 1 zł. Dzięki transakcji można potwierdzić wpisane dane z tymi, które są w informacjach przelewu. Weryfikacja może też odbyć się telefonicznie, wówczas wnioskujący zostanie poproszony o podanie swoich danych.

Pożyczki bez BIK – czy są opłacalne?

Pożyczki bez BIK mają swoje zalety i wady. Wśród korzyści takich produktów finansowych wymienia się głównie fakt, że negatywna historia finansowa nie wpływa na udzielenie pożyczki. Oznacza to więc, że wiele osób może otrzymać taką pożyczkę, nawet zadłużeni lub ci, którzy w przeszłości mieli problemy ze spłatą zobowiązań na czas. Na plus są również minimalne formalności. Wnioskujący nie musi przedstawiać dokumentów potwierdzających jego zatrudnienie czy otrzymywane dochody. To skraca czas przyznania pożyczki. Zaletą jest także to, że o taki produkt finansowy wnioskować można przez Internet. Nie trzeba szukać stacjonarnego oddziału firmy pożyczkowej, wszystko można załatwić online, a pieniądze mogą być na koncie nawet tego samego dnia.

Pożyczki bez BIK mają jednak też wady. Wśród nich wymienia się głównie wysokie koszty pożyczki. Są to produkty obarczone wysokim ryzykiem, bez dodatkowych zabezpieczeń jak w przypadku np. kredytów hipotecznych. Minusem są również niewielkie kwoty. Przeważnie wnioskować można o kilka lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wadą może być także krótki okres spłaty, szczególnie w przypadku chwilówek dla zadłużonych, które przeważnie należy spłacić już po 30 dniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *